ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΗΝ Α’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2024-2025

Σας ενημερώνουμε  ότι οι εγγραφές για τα παιδιά που έχουν γεννηθεί το έτος 2018 και το σχολικό έτος 2024-25 θα φοιτήσουν στην Α΄ τάξη Δημοτικού, θα γίνουν στο σχολείο μας από την 1η έως και την 20η Μαρτίου 2024 στις ώρες: 11 π.μ -13 μ.μ.

Απαιτούμενα δικαιολογητικά

• Φόρμας εγγραφής που  θα σας δοθεί από το σχολείο αλλά μπορείτε να την κατεβάσετε και από εδώ για να την έχετε προσυμπληρωμένη.
  • Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του μαθητή ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, από τα οποία να προκύπτει ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  • Αποδεικτικό στοιχείο (π.χ. Εκκαθαριστικό εφορίας, λογαριασμός ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΕΥΔΑΠ )  από το οποίο να φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή.
  • Βεβαίωση φοίτησης νηπιαγωγείου. (Όσα νηπιάκια φοιτούν στο 4ο και στο 10ο Νηπιαγωγείο Χαλανδρίου δεν χρειάζεται να στείλουν βεβαίωση γιατί θα τις αναζητήσει το σχολείο μας από τα ανωτέρω νηπιαγωγεία)
  • Εκτός των ανωτέρω, κατά την εγγραφή παραδίδεται στο γονέα το έντυπο  Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή  (Α.Δ.Υ.Μ) το οποίο επιστρέφεται συμπληρωμένο κατά το μήνα Σεπτέμβριο.
  • Σε περίπτωση φοίτησης του μαθητή στο ολοήμερο πρόγραμμα, απαιτείται η υποβολή από το γονέα-κηδεμόνα σχετικής αίτησης, η οποία θα δοθεί προς συμπλήρωση από το σχολείο.
  • Τα όρια του σχολείου μπορείτε να τα δείτε πατώντας εδώ.

(Για όποια  απορία  ή διευκρίνιση τηλέφωνο επικοινωνίας με τον Διευθυντή : 210 6813036)

Νικόλαος Βλαχόπουλος

Βεβαίωση Φοίτησης μαθητή/μαθήτριας μέσω gov.gr

Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε ότι πλέον έχετε τη δυνατότητα να εκδίδετε  για τα παιδιά σας μέσω gov.gr και με την χρήση των προσωπικών σας κωδικών βεβαίωση φοίτησης .