ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΜΑΘΗΤΙΚΟΥ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟΥ

Ήρθε η ώρα που όλοι περιμέναμε!

Οι μαθητές και μαθήτριες των δύο τμημάτων της Ε’ τάξης τους σχολείου μας, δημιούργησαν από ένα ραδιοφωνικό σποτ με θέμα «H δύναμη της φιλίας» και συμμετείχαν στον μαθητικό διαγωνισμό «Κάν’ το ν’ ακουστεί 2024» του European School Radio.

Η Ψηφοφορία των Ακροατών ξεκινά αυτή τη στιγμή και λήγει την Παρασκευή 19 Απριλίου 2024. Στείλτε το μήνυμα της φιλίας σε όλο τον κόσμο. Κοινοποιήστε στα Μέσα Κοινωνικής Δικτύωσης να ψηφίσουν τις συμμετοχές του σχολείου μας! Το πιο δημοφιλές ραδιοφωνικό μήνυμα θα κερδίσει το Βραβείο Ακροατών Ραδιοφωνικού Μηνύματος 2024.

Στηρίξτε την προσπάθεια των παιδιών ψηφίζοντας τα ραδιοφωνικά μηνύματά τους (σποτ).

Για να ψηφίσουμε  :

1. Ακολουθούμε τον σύνδεσμο https://vote.europeanschoolradio.eu/vote/1/spot
  2. Συνδεόμαστε με έναν λογαριασμό Googleή  Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου (sch)
  3. Επιλέγουμε ταξινόμηση με IDφθίνουσα
  4. Ο αριθμός 10034«Ο φίλος και η φιλία» αντιστοιχεί στη δημιουργία του Ε1
  5.    Ο αριθμός 10035 «Η συνταγή της φιλίας» αντιστοιχεί στη δημιουργία του Ε2
  6. Αφού ακουστούν τα 40-45 πρώτα δευτερόλεπτα του ραδιοφωνικού σποτ εμφανίζεται η καρδούλα της ψηφοφορίας.

Μπορείτε να υποστηρίξετε τις δημιουργίες και των δύο τμημάτων του σχολείου μας.