Εγγραφές Α΄ Δημοτικού 2017-18

Οι εγγραφές στην Πρώτη (Α΄) τάξη θα πραγματοποιηθούν από 2 μέχρι 19 Μαΐου 2017. Φέτος θα εγγραφούν τα παιδιά που γεννήθηκαν το έτος 2011.

(ώρες εγγραφής: καθημερινά 8.30-13.30 ή μετά από τηλεφωνική συνεννόηση)

Απαραίτητα δικαιολογητικά για την εγγραφή:

1) Βιβλιάριο Υγείας του παιδιού. Σ? αυτό ελέγχονται οι απαραίτητες χορηγηθείσες δόσεις από τα υποχρεωτικά εμβόλια, τα οποία σύμφωνα με το νέο πρόγραμμα Εθνικού Εμβολιασμού είναι τα παρακάτω:

Δόσεις DI ? TE ? PER ή DI ? TE.

Δόσεις SABIN ( πολιομυελίτιδας )

Έναρξη ή ολοκλήρωση Ηπατίτιδας Β΄ ( ENGERIX).

2 Δόσεις M.M.R. ? Ιλαράς ? Ερυθράς ? Παρωτίτιδας.

2) Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) συμπληρωμένο από τον υπεύθυνο γιατρό που παρακολουθεί το παιδί (το παραλαμβάνετε από το Νηπιαγωγείο ή το Δημοτικό Σχολείο και έχετε τη δυνατότητα να το προσκομίσετε συμπληρωμένο έως το Σεπτέμβριο).

3) Βεβαίωση φοίτησης από το Νηπιαγωγείο

4) Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή (Λογαριασμός ΔΕΚΟ, συμβόλαιο ενοικίασης ή αγοράς κατοικίας κλπ)